Proje Ekibi

Doç. Dr. Sibel Sönmez: Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi ana bilim dalında öğretim üyesidir. Sınıf dışı uygulamalar ve eğitiminin niteliği konularında Finlandiya ile ortak çalışmaları bulunmaktadır. Çocuklarda güvenlik ve temel yasam becerileri eğitimlerinde bulunmaktadır. Sağlığı geliştirme ve sınıf dışı etkinlikler konularında seçmeli dersler yürütmektedir. Aynı zamanda ilkyardım sertifikasına da sahiptir. Çeşitli projelerde yürütücülük ve uzman olarak görev yapmıştır.

Doç. Dr. Refika Olgan: Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesidir. Sürdürülebilirlik ve çevre eğitimi üzerine çalışmaları bulunmaktadır. Çocuklarda çevre farkındalığı ve okul öncesi döneme özgü uygulamalar konusunda dersler vermektedir.

Prof. Dr. Fatma Demir Korkmaz: Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğretim üyesidir. Sertifikalı ilkyardım ve arama kurtarma eğitmenliği yapmaktadır. Aynı zamanda ilkyardım dersleri vermektedir. Çevre güvenliği konularında çalışmaları bulunmaktadır.

Ar. Gör. Gamze Bilir Seyhan: Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Eğitimi ana bilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Okul Öncesi Eğitimi programında doktora öğrencisi olup ve tez aşamasındadır. TÜBİTAK 2210 Yurtiçi Yüksek Lisans bursu ve 2211 Yurtiçi Doktora bursu alarak lisansüstü eğitimini sürdürmektedir. Hollanda’daki alternatif eğitim yaklaşımlarını yerinde gözlemlemek için eğitim seyahatlerine katılmıştır.

Tuğba Çandır: Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Okul Öncesi Eğitimi yüksek lisans programı öğrencisidir. Özellikle etkinlikler konusunda projeye destek olmaktadır.

Selma Özlem Döndüren: Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Okul Öncesi Eğitimi yüksek lisans programı özel  öğrencisidir. Aynı zamanda MEB İzmir İl Müdürlüğü atakent Aysel Salih Baysak anaokulunda okul öncesi öğretmeni olrak görev yapmaktadır. Daha önceden alternatif okullar ve orman okullar konusunda eğitimler almış ve halen okul öncesi dönem çocuklarıyla doğa etkinlikleri atölyeleri yürütmektedir.

Sebahat Şule Yılmaz: Okul öncesi öğretmenliği yüksek lisans diplomasına sahiptir. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Konak Duatepe Özden-Gülbin Koca Anaokulu müdürlüğü görevini yürütmektedir. 2017 yılında finlandiya’da orman okulları incelemelerinde bulunup sınıf dışı öğrenme etkinliklerine katılmıştır. Aynı zamanda okulunda haftada 1 gün olmak üzere sınıf dışı eğitim uygulamaları sürdürmektedir. Çocuk ve yetişkin yoga eğitmenliği sertifikasına sahiptir. Yine kendi okulunda ögrencilere yönelik yoga egitimlerini sürdürmektedir.